wtorek, 14 lipca 2020

Warsztat jogi z Anią Duszak

Zapraszam 21 - 23 sierpnia  na energetyczny warsztat
z moją koleżanką Anią.
Zajęcia odbędą się w zaszytej w lesie Bakasanie,
Ruciane - Nida.Anna gościła w naszej szkole kilkakrotnie. Dla przypomnienie i wiadomości osób, które do tej pory nie spotkały się z jej sposobem praktykowania - jogę praktykuje od 2000 roku. Ma za sobą wiele warsztatów z nauczycielami z Polski i zagranicy. Legitymuje się dyplomem nauczycielskim BKS Iyengara, ale od wielu lat praktykuje i uczy w sposób łączący poznane metody praktyki jogi i wzbogaca wiedzą z dziedziny ajurwedy oraz technik z pogranicza wiedzy tzw. ludowej np. wykorzystywania możliwości tkwiących w ciele w wyniku jego przeciągania. Wiele z proponowanych przez nią sposobów, stosowanych przy wykonywaniu asan, ma swe źródło w studiowaniu codziennego życia mieszkańców Indii oraz studiów nad dokumentami przeszłości podczas dwuletniego tam pobytu.
Ostatnio do jogi - jako ważny element dla pracy ciała - włączyła taniec. Poszukując tego właściwego, brakującego elementu w aktywności ruchowej znalazła tango argentyńskie. Rozpoczęła krótko po wypadku, by szybko odkryć jak bardzo wzbogacił, na równi z jogą, rehabilitację wielo odłamowego złamania nadgarstka, które przeprowadziła samodzielnie przywracając lewej ręce całkowitą sprawność. Dzięki jodze i tangu doświadczyła jak mocno praca stopy determinuje odczuwanie mocy w dłoni, jak różnie mogą stopy odczuwać podłoże a stąd, jak różnie możemy ciało wznosić ku górze. 
Wiedzieć a poczuć to duża różnica, bo dopiero od momentu poczucia czegoś może zacząć się proces odnowy.
I taki sposób praktyki asan chciałaby zaproponować w trakcie warsztatu.
Prywatnie jest mamą Michała i Piotra a także babcią – Poli, Jasia, Eryka oraz bliźniaków - Kaja i Rity.
A o swej praktyce i nauczaniu mówi: - „Główny nacisk kładłam zawsze na pobudzanie zainteresowania uczniów funkcjonowaniem własnego ciała, analizowaniem jak delikatna zmiana pozycji potrafi inaczej odczuć pracę mięśni, wpłynąć na poczucie stabilizacji, uczynić nasz krok pewniejszym i mocniejszym a przez to sprawić, by codzienne życie było łatwiejsze.”Program praktyki z Anią:

Piątek 18.00 - 20.00 

Sobota 10.00 - 12.00
             17.00 - 19.00

Niedziela 10.00 - 14.00

Będzie ognisko i możliwość kąpieli w jeziorze. Noclegi z własnym śpiworem. Dostępny jest prysznic. Wyżywienie we własnym zakresie.
Koszt całego warsztatu: 250 zł.
 Istnieje możliwość udziału w jednym z dni:
piątek - 50 zł,
sobota lub niedziela - 120 zł.

Koszt noclegu: 30 zł.

Zapraszam do zapisów. Zaliczka 100 zł jest rezerwacją.